Results 2019

Abacus & Vedic Maths Championship – 2019 

Heartiest Congratulations!!!! 

Abacus Level-1

ABACUS – Level 1 – Group A
FIRST: Shriya Karthikeyan
SECOND: Harshwardhan Gandale
THIRD: Nisha Akula & Pranjal Kumar

ABACUS – Level 1 – Group B
FIRST: Sidra Ashraf Shaikh
SECOND: Rigveda Shirsat
THIRD: Aaniya Mishra

ABACUS – Level 1 – Group C
FIRST: Shaurya Mujumdar
SECOND: Arnav Ashok Kairamkonda & Aadit Choudhary
THIRD: Antoine Felder, Zeba Mohammod Ali Shaikh & Jaivardhan Singh Bhati

ABACUS – Level 1 – Group D
FIRST
: Harshita Rajput & Yajnesh Maheshwari
SECOND: Sumit Wagh, Zainab Mohammod Ali Shaikh & Avani Moone
THIRD: Driti Ashish Garg

ABACUS – Level 1 – Group E
FIRST: Mayank Prashant Chalke
SECOND: Rahul G. Manna
THIRD: K.Rithisha, Ayaan Shah & Gautami Pratik Gunjal

ABACUS – Level 1 – Group F
FIRST
: Sumit T. Pande & Aditya Kacharu Jonwal
SECOND: S. Irshath Ahammed & Mayur Hanuman Ardad
THIRD: Aryan S.

Abacus Level-2

ABACUS – LEVEL 2 – SENIORS
FIRST
: Harsh Santajirao Bhosale
SECOND: Aashi Kapil, Kritagya Bhati & Sarah Mansoor Peerbhoy
THIRD: Taaha Mansoor Peerbhoy

ABACUS – LEVEL 2 – INTERMEDIATE
FIRST
: Aarna Dave & Rudra Anup Ingle
SECOND: Neil Gandhi & Nishkarsh Goel
THIRD: Vedant Shivanand Madabul & Sakshi Shivaji Jawak

ABACUS – LEVEL 2 – JUNIORS
FIRST
: Shreesh Sachin Karlekar
SECOND: Shriya Jamuar & Onkar Harjeetsingh Bhambra
THIRD: Shreyan Verma & Arushi Kamlesh Jaware

ABACUS – LEVEL 2 – SUB-JUNIORS
FIRST
: Aarav Sharma
SECOND: Sneha Darawade
THIRD: Aarth Bokadiya

Abacus Level-3

ABACUS LEVEL 3 – SENIORS
FIRST
: Eshika Satish Belhekar
SECOND: S.Jeevesh & Ishita Mittal
THIRD: Ayushi Kumari

ABACUS LEVEL 3 – JUNIORS
FIRST
: Bhoopesh Kumar Singh
SECOND: Kimaya Sandip Mhaisekar
THIRD: K.Adarsh
THIRD: Om Vilas Shinde

Abacus Level-4

ABACUS – Level 4 – Seniors
FIRST
: Dhairya Parmar & Mohit Mahendra Waghmare
SECOND: Aditya Pattanayak
SECOND: Krishang Shah
SECOND: Atharva Yashwant Nagdeve
THIRD: Rakshit Badiger
THIRD: Piyush Nitin Ingale
THIRD: Prathamesh Vilas Shinde

ABACUS – Level 4 – Juniors
FIRST
: Aarav Dhumal
SECOND: Mayank Sameer Lokhande
SECOND: Aarav Jain
THIRD: Vivaan Marlecha
THIRD:Rudransh Singh Thakur
THIRD:Vedant Afre
THIRD:Zoya Salim Sayyed
THIRD:Luv Malekar

ABACUS LEVEL-5

FIRST: K. Harihara Sudhan
SECOND: Utkarsh Korhale
THIRD: Aditya Prakash Singh
THIRD: Kartikey Keoti

ABACUS LEVEL-6


FIRST: Sahil Rajesh Temgire
SECOND: Manaswi Kishor Patil

ABACUS LEVEL-7


FIRST: Pranit Wakchaure
SECOND: Dishita Rajpurohit
THIRD: Siddharth Jagtap

ABACUS LEVEL-9


FIRST: Rishabh Pal

PLAY ABACUS

PLAY ABACUS – Level 1 – SENIORS
FIRST: Avik Ghiya & Rithvik Gupta
SECOND: Aryamann Chavan
THIRD: Vyom Gupta


PLAY ABACUS – Level 1 – INTERMEDIATES
FIRST Kooshagra Verma
SECOND: Darsh Todkar
THIRD: Digvijay Sachin Shinde

PLAY ABACUS – Level 1 – JUNIORS

FIRST: Akshita Chaturvedi
SECOND: Avish Sharma, Saee Tushar Galande & Vadim Sobolak
THIRD: Divina Salve & Vvarrenya Awasthi

PLAY ABACUS – Level 1 – SUB – JUNIORS
FIRST: Vanshu Kumari Rakesh Kumar
SECOND: Vihaan Narayan Choudhary

PLAY ABACUS – Level 2
FIRST: Rohan Prasad Edlabadkar
SECOND: Parth Patel
THIRD: Anish Subhash Narwade & Tanishka Jai Salwardi

PLAY ABACUS – Level 3
FIRST: Arnav Mittal
SECOND: Shaunak Hemant Gokhale
THIRD: Veera Mahendru

VEDIC MATHS

VEDIC MATHS – Beginners
FIRST: Aakriti Gupta
SECOND: Sara Hirani
THIRD: Revanth Komirishetty

VEDIC MATHS – Level 1
FIRST: Aayaan Vats, Mahi Jamuar
Shravya Sharma, Amratanshu Gupta
SECOND: Prisha Rathore, Suhana Chintareddy
THIRD: Parth Narayan Choudhary, Jayden Fernandes
Reva Nagar, Harshwardhan Rawat
CONSOLATION: Saksham Mishra, Bhavya Gupta & Alopa Ganire

VEDIC MATHS – Level 2
FIRST: Shruti Sachin Agarwal
SECOND: Dhruv Patel & Ira Prabhudesai
THIRD: Tanishq Patil & Shreeya Pratap Salunke

VEDIC MATHS – Level 3
FIRST: Rishabh Pal
SECOND: Ritvik Agarwal & Rakeysh Gupta
THIRD: Ayushi Pandey & Yasha Baleja

line
footer